Жолдау

2024 жылғы 2 қыркүйектегі Кешкі мектеп педагогтары кезекті Жолдауды зерделеп, талқылады, онда Қазақстан Республикасының Президенті Қасым-Жомарт Тоқаев халыққа жыл сайынғы "Әділ Қазақстан: Заң және тәртіп, экономикалық өсу, қоғамдық оптимизм" Жолдауын айтып, келесі негізгі бағыттарды атап өтті:
1. Саяси реформалар: Президент тұрақсыздықты болдырмау үшін біртіндеп және ойластырылған реформалардың маңыздылығын атап өтті. Азаматтардың сұраныстарына жедел ден қоюды қамтамасыз етуге және мемлекет пен қоғам арасындағы диалогты қолдауға тиіс "Халық үніне құлақ асатын мемлекет" тұжырымдамасына басты назар аударылды.
2.Экономикалық даму: Тоқаев бюджетаралық қатынастарды оңтайландыруға және салықтық әкімшілендіруді жеңілдететін және іскерлік белсенділікті арттыратын жаңа Салық кодексін құруға шақырды. Ол сондай-ақ бюджет қаражатын тиімді пайдалану және артық шығындардан аулақ болу қажеттігін атап өтті. 3.Білім және кадрлар: Президент 2025 жылды Құрылыс және энергетика сияқты маңызды салаларда мамандар даярлаудың маңыздылығын атап өтіп, жұмысшы мамандықтар жылы деп жариялады. Сондай-ақ, Қазақстанға білім беру сапасын арттыру үшін 23 шетелдік ЖОО тартылды. 4. Цифрландыру және жасанды интеллект: Жолдауда жасанды интеллект технологияларын енгізу қажеттілігі атап өтілді. 2025 жылы Ұлттық АИ орталығы құрылады, сондай-ақ цифрлық активтер мен тау-кен өндірісі үшін нормативтік база әзірленеді. 5.Әлеуметтік тұрақтылық пен толеранттылық: Тоқаев ұлтаралық келісімді қолдаудың, кемсітушілікке қарсы күрестің және құқық бұзушылықтың алдын алуды күшейтудің маңыздылығына назар аударды. Бұл бағыттар ел өмірінің барлық салаларының тұрақтылығы мен жаңғыртылуына бағдарланған таяу жылдардағы Қазақстанның одан әрі дамуы үшін негіз болады.
Жаңартылған күні: 07.09.2024 16:48
Құрылған күні: 07.09.2024 16:48